סדרת הרצאות ייחודית ומרתקת מאת ד"ר אפי זיו

המוזיאונים החשובים בעולם

הסדרה “המוזיאונים החשובים בעולם” כוללת 8 הרצאות שונות, כל הרצאה מוקדשת למוזיאון אחר.

ההרצאה תכלול את היצירות החשובות במוזיאון, הסברים על היצירה, התקופה, הטכניקה והאמן. גם תיאור המבנה וסיפורו של האוסף יקבלו ביטוי בסיור.

בכל הרצאה יובאו טיפים ועצות מועילות לביצוע הסיור.

אודות המרצה

ד”ר אפי זיו, סופר ומרצה בכיר בתחומי תולדות האמנות, האמנות הנוצרית והמיתולוגיה היוונית.

את הרצאותיו ניתן לשמוע במכללות וקתדראות, מוזיאונים, במוסדות תרבות שונים ובקורסים להכשרת מדריכי טיולים בארץ ובחו”ל, מטעם משרד התיירות וחברות נסיעות.

כתב והוציא לאור 4 ספרים: הצופן הנוצרי באמנות, סודות אלי האולימפוס, משחקי האלים, מיתולוגיה עכשיו.

לפניכם פירוט ההרצאות:

1. מוזיאון הפראדו במדריד

במוזיאון זה נמצא האוסף הגדול ביותר בעולם של הציור הספרדי. ניחשף לסודו של האמן דייגו ולסקז ביצירתו “לאס מנינאס”, נספר את סיפור חייו הטראגי של הצייר גויה ויצירותיו הפוליטיות ונקנח עם יצירותיהם של טיציאן ורובנס.
 

2. רייקסמוזיאום באמסטרדם

נכיר את יצירות המופת של הציור ההולנדי, ביניהם היצירה המפורסמת “משמר הלילה” של רמברנדט, ונסקור יצירות נוספות של פראנס האלס, רמברנדט, ורמיר, יאן סטין וציירים הולנדים אחרים.
 

3. מוזיאון ד’אורסיי בפריז

תחנת הרכבת המפורסמת שהפכה למוזיאון הגדול והחשוב בעולם ליצירות האמנות של המחצית השנייה של המאה התשע עשרה. נפגוש את האמנים קורבה, מילה, מאנה, מונה, רנואר ורבים אחרים.
 

4. מוזיאון האופיצי בפירנצה

מוזיאון האופיצי מכיל את האוסף הגדול ביותר של ציורים מתקופת הרנסנס שנוצרו באיטליה. בהרצאה נסקור את היצירות המפורסמות ביותר בעולם של בוטיצ’לי, מיכלאנג’לו, לאונרדו, רפאל, טיציאן ועוד.
 

5. מוזיאון הוותיקן ברומא

בהרצאה זו נסייר באוספי האמנות של האפיפיורים, רק מבלי לעמוד בתור הארוך בכניסה… נסייר ב”חדרים של רפאל” ובחצר המתומנת בה נצפה ונלמד על תולדות הפיסול לכל תקופותיו. נסקור בקצרה את סיפורה של הקפלה הסיסטינית.
 

6. מוזיאוני הדואומו , הברג’לו והאקדמיה בפירנצה

שלושת המוזיאונים האלה מכילים את אוסף הפיסול המלא ביותר של הרנסנס. החל מ”דוד” של דונטלו, “דוד” של מיכאלאנג’לו ועד לאהובתו של ברניני.
 

7. מוזיאוני ואן גוך בהולנד

האמן הלאומי של הולנד זכה לשני מוזיאונים מרשימים ביותר להצגת יצירותיו. נבקר בשניהם: האחד מוזיאון ואן גוך באמסטרדם והשני, בלב הפארק הלאומי, מוזיאון קרולר-מולר. נשמע את סיפור חייו הטראגי וננסה להבין את גאוניותו של האמן המפורסם כל כך כיום.
 

8. המוזיאון לתולדות האמנות בוינה

הריכוז הגדול ביותר של ציורי פיטר ברויכל נמצא במוזיאון לתולדות האמנות בוינה. נכיר את האוסף ונצפה באמנים רבים אחרים כמו – ארצ’ימבולדו, רובנס ועוד. נספר את סיפורה המרתק של “המלחייה” של הפסל בנוונוטו צ’ליני.
 

איך ניתן לצפות בהרצאות?

כל ההרצאות ניתנות לצפייה דרך המחשב, הסמארטפון או טאבלט.
התשלום מקנה גישה להרצאות למשך שנה! ניתן לצפות מספר פעמים ללא הגבלה.

בדרך כלל במוסדות השונים עלות ההרשמה לסדרה כזו נע בין 500-900 ש”ח.
ובנוסף צריך כמובן לנסוע למקום, לשלם על חנייה לעיתים וזה כרוך בזמן ולא תמיד אפשרי.

אנו מציעים גישה לכל ההרצאות בסדרה מהנוחות של הבית שלך, בזמן שנוח לך ובקצב שמתאים לך.

המחיר לסדרת ההרצאות הזו הינו 267 ש”ח בלבד.