אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לטיול באירופה הישר מהכורסא בו נסייר עם המרצים המובילים בין המוזיאונים ואמנות הרחוב של לונדון, נחקור את לונדון באופן שלא כולם מכירים אותה.

נמשיך ונתבונן על האופי הייחודי והעכשווי של התרבות והאמנות של פריס, ננסה להבין מהו אופיה של החברה שם כיום ומדוע היהודים לא עוזבים.

לסיום נקנח בשיעור על האוכל האיטלקי והקשר בינו לבין תשוקה.

טיול באירופה מהכורסא

אודות המרצים

אור-לי אלדובי

מדריכה בכירה וחוקרת תרבות, אוכל ואמנות

ד"ר יגאל בן נון

חוקר תרבות צרפת, חוקר מקרא והסטוריון

רותי שמעוני

חוקרת תרבות צרפת, בעלת עיטור כבוד מממשלת צרפת

ד"ר אפי זיו

סופר ומרצה בכיר בתחומי תולדות האמנות והמיתולוגיה היוונית

ד"ר גוסטב מייסלס

מומחה לבלשנות, ההיסטוריה של המזרח התיכון ואסלאם

ניתן לרכוש הרצאת בודדת מתוך הסדרה במחיר 47 ש”ח – לרכישה לחצו על שם ההרצאה

ההרצאות בסדרה:

 • נשיונאל גלרי לונדון – ד”ר אפי זיו

  הגלריה הלאומית של לונדון בכיכר טרפלגר, זהו אחד המוזיאונים המעניינים והמרשימים ביותר המציג אלפי יצירות אמנות. נצא לסיור במוזיאון ובאדריכלות שלו ונתרשם מהיצירות המפורסמות ביותר כמו ציורו של יאן ואן אייק – נישואי הזוג ארנולפיני ועד לציורי אימפרסיוניסטים. 
 • מהנשיונל גלרי לאמנות רחוב – אור-לי אלדובי

  לונדון העיר המרתקת בעולם, מנסה כל הזמן להמציא את עצמה מחדש. אור-לי אלדובי בהרצאה מרתקת על אמנות עכשוויות בלונדון: כיצד הנשיונל גלרי וגלריית הפורטרטים ממשיכות לשמור על רלוונטיות ולייצר תורים. על התנופה האדירה של פרויקטים ארכיטקטוניים של דור ה”סטארכיטק”, הגדולים של המוזיאון הבריטי מקבלים גג חדש ועל אמנות רחוב וגרפיטי צבעוני בחסות הממסד.
 • תמונות פריזאיות 2020 – רותי שמעוני

  בהרצאתה של רותי שמעוני, חוקרת תרבות צרפת, נצא למסע התבוננות אל דופק החיים הייחודי והעכשווי של העיר היפה בעולם, פריז. נשוטט בין שלל מעדני התרבות והאמנות של עיר האורות (עבר, הווה ותכניות לעתיד) ונראה פנורמה, עדכנית, חדשנית, רב-תחומית, ססגונית ואישית של פריז. “פריז לעולם אינה מסתיימת… תמיד שבנו אליה לא חשוב מי היינו, או עד כמה היא שינתה פניה…” ארנסט המינגוויי
 • החברה הצרפתית בעקבות מחאת האפודים הצהובים – ד”ר יגאל בן נון

  אספקטים חברתיים מפתיעים בחברה הצרפתית כיום: מה באמת קורה עם הערבים בצרפת, למה היהודים עוזבים, האם זו אותה פריס שהכרנו, ומה בין מחאת האפודים להפגנות המחאה ברוטשילד?
 • המטבח האיטלקי והמאהב הלטיני – אור-לי אלדובי

  בהרצאה "המטבח האיטלקי והמאהב הלטיני" ננסה לבדוק את הקשר בין אוכל, חושניות וארוטיקה וכיצד הם  קשורים זה בזה. על מאכלים מעוררי תשוקה ועל אוכל ותפקידיו השונים כתקשורת וכביטוי לזהות מקומית.
 • לונדון הסמויה מן העין -ד”ר גוסטב מייסלס

  קסמה של לונדון טמון בשונות מאירופה היבשתית וביטויה האחרון הוא רצונה להתנתק מן האיחוד האירופי. עירם של וויליאם הכובש והנרי השמיני, של המלכה ויקטוריה, ווינסטון צ’רצ’יל. לכל אחד מהם סיפור סמוי מן העין, אשר הוא הוא החוויה העמוקה של העיר.